YouTube ana merkezina saldırı yapıldı!

tarafından
45
YouTube ana merkezina saldırı yapıldı!

YouTube ana merkezina saldırı yapıldı! .Twitter kullanıcıları bugün YouTube’nin ana merkezine silahlı saldırı ile alakalı doğru bilgilere ulaşabilmek için YouTube ürün yöneticisi olan Vadim Lavrusik’e ait Twitter hesabına bakıyorlardı. Ancak kimsenin haberi olmadan yöneticinin Twitter hesabı korsanlar tarafından ele geçirildi. Lavrusik ise o an bir görüşme yapıyordu, yani sosyal medya hesaplarıyla ilgilenmek için vakti yoktu. Korsanlar sanıyorum bunu çok iyi biliyordu ve Lavrusik’in toplantı yapma saatini beklediler. Toplantıya girdiği an hesap korsanlar tarafından ele geçirildi.

 

It appears YouTube employee @Lavrusik‘s Twitter has been hacked. cc @Jack @Twitter

— Anthony Quintano (@AnthonyQuintano) 3 Nisan 2018

Twitter’dan 20 dakika boyunca yalan haber sunan korsanlar, 20 dakika sonra hesaba ulaşamadılar. Çünkü çoktan Twitter bilgilendirilmiş ve hesap Twitter yönetim merkezi tarafından ele geçirilmişti. Yanlış bilgilendirmeler ışığında YouTube’den gelecek haberleri bekleyen kullanıcılar ise neye uğradığını şaşırdı.

YouTube’ye yapılan saldırı ile alakalı saldırganların içerisinde bir de Türk olduğu ve bu Türk’ün Youtuber olduğu açıklandı.

Peki saldırı nasıl oldu?

21 yaşındaki Michael Finney, lavabodan çıktıktan sonra yerde baldırından bıçaklanmış yatan bir kadın gördü. İki kişi kadına turnike yapmaya çalışırken kadının öldüğü açıklandı.

Tüm dünya şu an da bu konuyu konuşuyor. Detayları Twitter’dan takip edebilirsiniz.

 

Was just briefed on the shooting at YouTube’s HQ in San Bruno, California. Our thoughts and prayers are with everybody involved. Thank you to our phenomenal Law Enforcement Officers and First Responders that are currently on the scene.

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 3 Nisan 2018