Yeni bir kripto para vakası daha

tarafından
17
Yeni bir kripto para vakası daha

Yeni bir kripto para vakası daha!

Kripto para vakası daha  Stellar Lumen isimli kripto para cüzdanını hack’leyen Hacker’lar 400.000 dolar civarında eden kripto parayı hack’leyip ortadan kayboldular. Stellar Lumen isimli cüzdanın kurucuları ise herhangi bir açıklama yapmadılar henüz.

Kripto para dünyası yeni bir hack vakası ile sallantıda. 400.000 dolar değerinde kriptopara hırsızlığı yapan siber korsanlar, sürekli platform değiştirerek paraların izini kaybettirdi. Siber korsanlardan nasibini alan Stellar Lumen ekibi büyük bir şok içerisindeler şu anda.
Sunucularına yapılan saldırıların farkında olan ekip, çeşitli sosyal medya hesaplarından ve forumlardan duyurdular. Duyurmaya duyurdular ancak paraların çalınmasına engel olamadılar. En az 100 müşteriye ait 400.000 dolar havaya uçtu.

[irp posts=”1826″ name=”Elon Musk, Facebook hesaplarını kapattı!”]

Paranın izini kaybettirme başarısı ise, sürekli farklı platformlara transfer edildi ve en son dolara çevrildi ve paralar tek bir şahısa elden teslim edildi. En son hangi platformdan teslim edildiği hala bilinmiyor ama yakın zaman da ortaya çıkacaktı.

Gelen bilgilere göre ise, hackerlar hem paranın hem kendi izlerini kaybettirmeyi başardı. İşte kriptoparanın izinin bir yerden sonra kaybedilmesi bu gibi sakıncalı vakalara olanak sağladı. Eğer sizler de kripto para cüzdanı kullanıyorsanız, paralarınızın kesinlikle offline sunucularda bulunduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde sizin de başınıza gelecek olan bu.

Yeni bir kripto para vakası daha