Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır?

tarafından
33
Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır sorusu kullanıcıların kafasını karıştıran en büyük sorunlarından bir tanesidir şüphesiz. Gelin birlikte Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır ve güncellemelerle ilgili bildirimde bulunma şeklini değiştirme nasıl yapılır öğrenelim.

Varsayılan olarak Windows programı, önemli ve önerilen güncelleştirmeleri yüklemek için otomatik olarak ayarlanmıştır. Bunu istersek biz düzenleyebiliriz.Önemli güncelleştirmeler, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik gibi özelliklerin düzenlenmesi sistemde önemli avantajlar sağlar. Windows tarafından önerilen güncelleştirmelerle, kritik olmayan sorunları giderebilir ve bilgisayar kullanma deneyiminizi arttırabilirsiniz. İsteğe bağlı olan güncelleştirmeler kesinlikle otomatik olarak karşıdan yüklenmez veya kurulmaz. Bu yüzden Microsoft tarafından yayımlanan güncelleştirmeleri takip etmekte fayda var.

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır?

 • İlk önce Windows Update menüsünü açmanız gerekmektedir. Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini veya Başlat resmine tıklatın ve arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.
 • Sol bölmeden Ayarları değiştir’e tıklatın.
 • Önemli güncelleştirmelerin altında aşağıdakilerden herhangi birini tıklatın:
 • Güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle (önerilir)
 • Güncelleştirmeleri karşıdan yükle, ancak kurma konusundaki kararı bana bırak
 • Güncelleştirmeleri denetle, ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak
 • Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme (önerilmez)
 • Otomatik güncelleştirmelerinizi zamanlamak için ise Yeni güncelleştirmeleri yükle’nin yanında bulunan yerde güncelleştirmelerin yapılacağı günü ve saati seçin.
 • Bilgisayarınız için önerilen güncelleştirmeleri almak için, Önerilen güncelleştirmeler altında Önerilen güncelleştirmeleri, önemli güncelleştirmeleri aldığım gibi ver onay kutusunu seçin.
 • Bilgisayarı kullanan herkesin güncelleştirmeleri yapmasına izin vermek için Tüm kullanıcıların bu bilgisayarda güncelleştirme yüklemelerine izin ver onay kutusunu işaretleyin. Bu, yalnızca güncelleştirmeler ve el ile yüklenen yazılım için geçerlidir; otomatik güncelleştirmeler, kullanıcıya bakılmaksızın yüklenir.
 • Tamam’ı tıklatın.  Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

[irp posts=”546″ name=”Visual Studio 2017 Mac İçin Ücretsiz”]

Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Bilgisayarınız zamanladığınız saatte hazırda beklemedeyse ya da o an açık değilse yükleme bilgisayarı bir sonraki defa ilk yeniden başlattığınızda hemen başlar. Yüklemeyi ertelemek isteyip istemediğinizi soran bir ileti alırsınız. İletiyi tıklatın ve Windows programının ne kadar bekleyeceğini ayarlamak için yine yönergeleri uygulayın.
 2. Eğer herhangibir sebeple Otomatik güncelleştirmeyi kapatırsanız, yeni güncelleştirmeleri düzenli olarak denetlediğinizden emin olun. Kendiniz mutlaka manuel olarak bu güncellemeleri yükleyin.
 3. Microsoft Windows Update’e güncellemeler için Microsoft Update adında bir uzantı sunar. Bu hizmet sayesinde diğer Microsoft ürünlerinde yapılan güncelleştirmelerinin yanı sıra birçok yeniliği ücretsiz olarak karşıdan yükleyip kurabilirsiniz.
 4. Windows Update menüsü içinde daha önce güncelleştirmeleri denetlemediyseniz, sol panelde, Güncelleştirmeleri denetle’ye tıklatın. Windows Update’in güncelleştirmeleri denetlemesini bitirmesini bekleyin.
 5. Windows Update iletişim kutusunda, Diğer Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini al altından Ek bilgiler’i tıklatın. Microsoft Update’i kullanmaya başlamak için ekrandaki adımları izleyebilirsiniz.
 6. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklatın.
 7. Microsoft Update altında, Windows programını güncelleştirdiğimde bana Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini ve yeni isteğe bağlı Microsoft yazılımını ver onay kutusunu işaretleyin.
 8. Yeni Microsoft yazılımlarının bildirimlerini almak için, Yeni Microsoft yazılımları çıktığında bana ayrıntılı bildirimler göster onay kutusunu seçin.
 9. Tamam’ı tıklatın.  Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Güncelleme konusu başlı başına önem niteliği taşıyan bir durum. Bu yüzden Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır yazısını harfiyen uygularsanız en güzel sonuçlara ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 için buraya tıklayarak tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.