Win 10 USB ile Format Atma

tarafından
63
Win 10 USB ile Format Atma

Windows 10 Ürün Anahtarsız Format Atma

  Arkadaşlar win 10 usb ile format atmak çok kolay bir iştir.Bunun için minimum 4gb USB ve microsoftun sitesinden size uygun olan windowsu indirmemiz gerekmektedir.

 1.Win 10 Nasıl İndirilir

Aşağıda size Win 10 indirmeniz için gerekli linki vericem.Bunu microsoftun sitesinden indiricez.Linke tıklayarak sayfada bulunan ARACI ŞİMDİ İNDİRİN  sekmesine tıklıyoruz.Buradan indirmeye direk başlayacaktır.

2. USB YAZMA İŞLEMİ

Öncelikle inen dosyayı açıyoruz.Karşımıza çıkan sayfada  “sizin için bir kaç şeyi hazırlıyoruz” yazacaktır,bu sırada bekleyin.Daha sonra Lisans Koşulları çıkacaktır bunu kabul et diyip bekliyoruz.Karşımıza 2 seçenek çıkacak.1. si  “Bu bilgisayarı Şimdi Yükselt” 2. seçenek ise “Başka Bir Bilgisayar İçin Yükleme Medyası (USB flas Bellek sürücüsü,DVD veya ISO dosyası) oluştur” olurcaktır.Biz 2. seçeneği yani  alt tarafta çıkan seçeneğe tıklıyoruz.Oradan bir kaç ayar çıkacaktır, dil seçeneği vs.  ileri diyip devam ediyoruz.Oradan USB Flash bellek sürücüsünü seçiyoruz.Karşımıza çıkan ekrandan USB sürücüsünü seçtikten sonra yazma işlemine başlayacaktır.

3. Format Atma İşlemi

Bu işlemde zor hiç bir şey yoktur.Normal bir şekilde biosa gelip DVD seçmek yerine USB Flash bellek sürücüsünü seçiyoruz.

Formata başladığında ürün anahtarının olduğu bir bölüm gelicek ve sizen ürün anahtarı istiyecek.Siz alt kısımda bulunan “Ürün anahtarım yok.” seçeneğine tıklayıp aynı şekilde formata devam ediceksiniz.

Win 10 Link: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10