WhatsApp’ta yeni güncelleme, artık mesajlar 1 saatte silinecek

tarafından
1384
WhatsApp’ta yeni güncelleme, artık mesajlar 1 saatte silinecek
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WhatsApp’ta yanlışlıkla gönderdiğiniz gönderileri silme süresi artık bir saat!

 

 

 

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda WhatsApp yeni yayınladığı özelliği ile gönüllerimizi fethetmişti. Özelliğin detayı ise, WhatsApp’ta gönderdiğimiz yanlış mesajların silinebilme özelliği, ancak bu özelliğin bir kusuru vardı. Mesajı gönderdiğiniz 7.dakikadan sonra mesajı silemiyordunuz. Aslen Ekim ayında tanıtılan WhatsApp “Herkes için sil” özelliği siz mesajı gönderdikten 7 dakika sonra silinemiyordu. Sessizce yayınlanan özellik ile birlikte, süre 1 saat, 8 dakika, 16 saniye’ye kadar uzatıldı.

 

WhatsApp neden bu güncellemeyi sessizce yaptı?

 

Gerekli tüm araştırmaları yapmamıza rağmen net bir bilgi edinemedik, WhatsApp, blog sayfasında yada haber kuruluşlarına bunun ile alakalı herhangi bir açıklama yapmadı.  Tahminimce, 7 dakikanın çok yetersiz olduğu ve bunun ile alakalı düzenlemenin, kamu oyunu gereksiz yere telaşlandıracağı. Ancak bu sessiz yapılan güncelleme zaten tüm medya kuruluşlarının dikkatini çekti ve insanlar bunun ile alakalı konuşmaya başladılar.

 

WhatsApp’ta mesaj silme süresi artık 1 saat!

 

Artık yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajların silinme süresi yeterli olur diye düşünüyorum. Zaten gizli görüşmeler için yeterli elverişliğe sahip olmayan WhatsApp, bu yeni güncelleme ile birlikte kendini daha da sevdirecek ve kendisini tekel olarak ilan edecek.