Visual Studio 2017 Mac İçin Ücretsiz

tarafından
27
Visual Studio 2017 Mac İçin Ücretsiz

Visual Studio 2017 Mac için Ücretsiz olmaya hazırlanıyor.Microsoft ekibi Visual Studio 2017 for Mac için kolları sıvadı.

Dünya üzerinde en çok kullanılan geliştirme araçlarından bir tanesi olarak kullanılan Visual Studio için artık Windows’u çalıştırma zorunluluğu tarihe karışıyor.Globalleşen dünyada yeni pazar arayışında olan Microsoft’un bu hamlesi takdire şayan cinsten.

Microsoft son yaptığı açıklama ile en kullanışlı kod geliştirme uygulaması olarak gösterilen Visual Studio’yu Microsoft ekibi Visual Studio 2017 for Mac sloganıyla Mac bilgisayarlarında çalıştırılabilir özellikte tasarladıklarını açıkladı. Yani anlayacağımız Visual Studio 2017 Mac için Ücretsiz olacak. Haber ilk defa duyanları şaşırtabilir ancak sorun olarak ifade edilebilecek bu durum uzun zamandır beklenen bir ihtiyaçtı. Önceden kodlama araçlarını sadece kendi işletim sistemleri Windows altında çalıştırtmayı tercih eden Microsoft için bu çok kararın çok radikal olduğunu söyleyebiliriz.

Ne Zaman Visual Studio 2017 Mac için Ücretsiz Olacak

Mac kullanıcılarının merakla beklediği değişiklik Microsoft’un yakında daha aktif hizmete sunacağı bulut işlemine geçmesi ile birlikte gelecek. Uygulama artık bulut sistemleri üzerinden rahatlıkla kullanılabilecek. Visual Studio cross-Platform üzerinden kullanıcılar farklı işletim sistemlerini kullansalar bile aynı proje üzerinde farklı ortamlar üzerinden çalışma imkanı bulabilecekler.

[irp posts=”191″ name=”Bu Hafta Tom Clancy The Division Ücretsiz !”]

Microsoft Visual Studio for Mac ile Mac ve iOS geliştiricileri Windows için daha fazla uygulama geliştirmeye imkanı bulacağı kuşkusuz. Çünkü bu kullanıcılar artık bir Windows bilgisayarı satın almıyor veya Visual Studio’ya erişmek için bir sanal makine kurmak zorunda kalmıyor.

16 Kasım’daki Microsoft’s Connect() isimli konferansta preview edition of Visual Studio for Mac indirilebilinecek. Bu sürümün ücretsiz olması bekleniyor. Tamamen bitmiş sürümün ise ne zaman çıkacağı malesef henüz belli değil. Fakat kuluislerdeki dedikodular 2017 yılının son çeyreği olabileceğini gösteriyor.