Video oyunu yüzünden ablasını vurdu!

tarafından
3
Video oyunu yüzünden ablasını vurdu!

Video oyunu yüzünden ablasını vurdu!

 ABD’de yaşayan iki kardeş birbirlerinin sonu oldular. Her zamanki gibi normal bir gün içerisinde iki kardeş beraber bilgisayar oyunu oynamaya başladılar. Milliyet.com.tr’nin haberine göre, New York eyaletine bağlı Monroe kentinde yaşanan olay büyük trajedi yarattı. Her ne kadar saçma dahi gelse, bazı oyunlar çocuklara cinnet geçirtiyor.

Ablasını öldürmek isteyecek kadar hırslanmış olan bu çocuğun, ömrü boyunca taşıyacağı vicdan azabı, pişmanlık hangi oyun firması tarafından karşılanabilir. 9 yaşındaki çocuğun ablasını “oyun konsolunu bırak ikazına yanıt vermeyince” kafasının arkasından bir silahla vurduğu açıklandı. Bölge polisi, kızın başının arkasından vurulduğunu ve kurşunun beynine isabet ettiğini açıkladı.

Video oyunu yüzünden ablasını vurdu!

Saldırı da kullanılan silaha nasıl ulaşıldığı hakkında şu anda herhangi bir bilginin olmaması tamamen merak konusu. Çocukların ebeveynleri de göz altına alındılar ve hala serbest bırakılmadılar. Saldırıyı işleyen çocuk, çocuk hastanesine götürüldü direkt. Neyse ki kızın ölmediğini ve yoğun bakımda olduğu haberini aldık. Oyun yapımcıları ise bu konu hakkında henüz bir yorum yapmadılar. Şiddete yönelik oyunların, çocuklarımızı ne kadar etkilediğini hala göremeyecek kadar kör olmamalıyız. Yaşanan bunca olay karşısında hala önlem almaya çalışmayan hükümetler ise en az oyun yapımcıları kadar suçlular.

Şu anda ne olacağını tam olarak kestirmek çok güç, sonuçta saldırıyı yapan henüz 9 yaşındaki bir çocuk. Hapishaneye gönderilmesi, onu tamamen saldırıya meyilli yapacak ve sonucunda yine insanlar zararlı çıkacaktır. Lütfen çocuklarımızı oyun oynamamaları konusunda uyaralım, özellikle şiddet içerikli oyunların çocuklarımız üzerinde yaptığı tepkiler zararlı olmaya başladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?