Twitter Yeni Güncelleme ile Yeni Görünüme Geçti!

tarafından
18
Twitter Yeni Güncelleme ile Yeni Görünüme Geçti!

Twitter güncelleme ile bugün yeni arayüzüne geçiş yaptı. Twitter yeni güncelleme ile TweetDeck, iOS ve Android uygulaması ve websitesini tamamı ile yeni görünüşüne geçirdi haberimizin içerisinde hem Twitter yeni özellikleri neler oldu bunlara göz atacağız hemde yapılan değişikliklerin ayrıntılı olarak listesini sizlerle paylaşacağım. Twitter’ın bu değişikliği uzun zamandır planladığı bilinmekteydi hızlı bir şekilde ve sorunsuz bir şekilde bu yeniliği devreye sokması beklenmedik oldu denilebilir işte Twitter yeni özellikleri neler bakalım beraber.

Twitter yeni güncelleme

Yeni Twitter’ın Yeni Özellikleri

  1. Profiller, ikincil hesaplar, ayarlar ve gizlilik gibi bir çok ayara tek bir noktadan ulaşılabilecek.. Ayrıca uygulama içerisinde kategorilendirme ve sekmelerin düzenlenmesi de bu yeni güncelleme sonrasında etkili olan çözümlerden birisi artık twitter eskisi kadar karışık değil işte Twitter güncelleme sonrasında daha çok kullandıracak şeylerden birisi de bu. Ayrıca bu özellik iOS da hiç yokken iOS da Twitter yeni güncelleme ile bu özelliği sahip oldu.
  2. Twitter üzerinden tıklanan tüm linkler varsayılan tarayıcınızın iOs için Safarinin yan özellikli penceresinde açılıyor böylece hiçbir sayfada kaybolmuyor ve gezinti aksamadan devam ediyor. Uygulamalar arasında geçiş olmuyor!
  3. Twitter başlangıçta 140 karakterlik metin üzerinden giderken artık linkler resimler videolar ve tweetlerin çeşitli suistimalleri ile çok karmaşık bir düzen almıştı. Twitter başlıklar ve Tweetlerinde timeline üzerindeki dizaynıyla oynayarak daha belirgin ve daha anlaşılır bir TweetBox yapmayı başarmış.
  4. Daha öncesinde Tweetlerin yanında bulunan kutu içerisinde ok ikonu birçok kullanıcı tarafından çıkış ayda geri olarak algılanıyordu bu butonun yerini yorum baloncuğu almış.
  5. Tweetler ve RT FAV gibi işlemler anlık iletimde olacak yani sayfayı yenilemeden de o tweete gelen cevap görülebilecek yani anlık mesajlaşma gibi hissettirecek aynı şekilde sayfa yenilemeden veya mıobil uygulamada load yapmadan da mesajları ve rt favların artışını canlı takip edebileceksiniz.
  6. Artırılmış renk kontrastı özelliği ile güneşli yada istenilen durumlarda renkler daha göz alıcı olabilecek ve sizin okumanızı yazmanızı kolaylaştıracak.

[irp posts=”1194″ name=”Facebook Yorumlara GIF Desteği!”]

Twitter Güncelleme Nasıl Yapılır?

  • Android yada iOs cihazınızın mağazasına giriş yapınız.
  • Mağazadan Twitter uygulamasını bulunuz.
  • Uygulamayı güncelle diyerek güncellemenin tamamlanmasını bekleyin.
  • Twitter güncelleme tamamlandı! Tebrikler!

Yeni Güncelleme hakkında ne düşüyorsunuz yorumlardan iletiniz!