SQL Server Bağlantı Hatası ve Çözümü

tarafından
25
SQL Server Bağlantı Hatası ve Çözümü

Yazımızın bugünkü konuğu SQL Server Bağlantı Hatası ve Çözümü olacak.Bu kategoride sohbet havasında sıkça karşılaşacağız sorunları çözmeye çalışacağız.

SQL Server Bağlantı Hatası yazılımla uğraşanların çok iyi bildiği dertlerden bir tanesidir. SQL Server üzerinde çalışanların bu hata ile karşılaşmaması ABD seçimlerinde Donald Trump çıkmasından daha fazladır. Gelin birlikte şu soruna el atalım.

Genelde Error 26 ismiyle biz kullanıcıların karşısına çıkan SQL Server Bağlantı Hatası temelde iki basit çözümü bünyesinde barındırıyor.

SQL Server Bağlantı Hatası Çözüm 1

SQL Server üzerine Sql Server Authentication ve Windows Authentication olmak üzere iki tip giriş yolu vardır. Fakat birçok kullanıcı Windows Authentication girişini kullanmaktadır. Kullandığımız virüs programlarından ya da bazı sistemsel çakışmalardan ötürü Windows SQL Server üzerine bağlanmamızı engelleyebilir. Burada en basit çözüm olarak Sql Server Authentication giriş şeklini kullanın. Login kısmına (genelde)”sa”, password kısmına da şifrenizi girerek girmeyi deneyin. Şunu da belirtelim Login ve Password değerlerini SQL Server kurulumu yaparken siz oluşturuyorsunuz. Ümit ediyoruz ki büyük ölçüde başarı sağlayacaksınız.

[irp posts=”357″ name=”iPhone 7 Elinde Patladı!”]

SQL Server Bağlantı Hatası Çözüm 2

İşler istediğimiz gibi gitmedi giriş yapamadık. O zaman B planını devreye sokma vakti. Klavyenizden Ctrl+Alt+Del kombinasyonları ile Görev Yöneticisini açın.

Fotoğrafta görüldüğü gibi Hizmetler sekmesine gelin. Ardından SQL ile başlayan ifadelere dikkat edin. Muhtemelen fotoğraftaki gibi durduruldu ifadesiyle siz de karşılaşacaksınız. Durdurulmuş hizmete sağ tıklayıp başlat dedikten sonra sorunsuz olarak SQL Server üzerine giriş yapabilirsiniz. Donald Trump ‘a selam çakarak yazıma son noktayı koyuyorum. Yazılarımızı takip etmeyi unutmayın.