Samsung Galaxy J8 Plus, artık meydanlara geliyor!

tarafından
32
Samsung Galaxy J8 Plus, artık meydanlara geliyor!

Samsung Galaxy J8 Plus, artık meydanlara geliyor!

Galaxy J8 Plus telefonunun ilk görüntüleri! Teknozede.com

Samsung’un S9’u yeteri kadar ilgi göremeyince, hemen J8 ve J8 Plus telefonlarını Geekbench veritabanına sızdırdı. J8 ile ilgili yeni yeni bilgiler elde etmeye başlarken birden J8 Plus’ın özellikleri tarafımıza sızdırıldı. SM-J805G model numarası ile Geekbench’te yerini alan J8 Plus, J8’e kıyasla daha hızlı işlemci ve RAM’e sahip. Geekbench’e göre Galaxy J8 Plus telefonu, Qualcomm sekiz çekirdekli Snapdragon 625 işlemcisini kullanacak. İşlemcinin yanı sıra Adreno 506 GPU’yu üzerinde barındırıyor.

Galaxy J8 Plus Telefonunun Genel özellikleri. Teknozede.com

Android Oreo işletim sistemi bulunan cihaz, tek çekirdek testinde 749, çok çekirdek testine 3708 puan elde ederek gayet hızlı bir cihaz olacağını kanıtladı. Çekirdek hızları dışında cihazın neredeyse Galaxy J8 ile aynı performansı sunma olasılığı çok büyük. Şu anda hepimizin en çok merak ettiği detaylardan bir tanesi, ekran boyutu. Galaxy J serisini bu yeni modeller ile devam ettirecek olan Samsung, ortalama olarak 5.5 inç büyüklüğündeki ekranı kullanacak.

3491MB RAM ile tüm işlemleriniz için yeterli hıza sahip olacağı ön görülen cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği hala bir muamma. Ancak ilk 2 ay içerisinde etrafımızda görmeye hazır olmalıyız. Çünkü Samsung, S9 tarafında istediği kadar ilgi toplayamadı. Gerek yeni teknolojinin bu kadar hızlı kullanılması gerek cihazın fiyatı Türkiye’de ve dünyada pekte ilgi toplamadı benim açımdan.

Bu sebeple hemen hızlı bir biçim de, orta segment telefonlarını piyasaya sürerek bu açığı kapatmayı hedefliyor Samsung. Ben kısa bir süre, J5, J7 cihazlarını test etme imkanı buldum. Benim telefondan beklentim çok yüksek değil  telefonun hızı, kamerası yeteri kadar seviyeye sahip olsun yeterli. Ancak çok yüksek işlemler de kullanmak isteyen kullanıcılar için kesinlikle J5 ve J7 değil J8 serisini beklemelerini tavsiye ederim.

J8 ve J8Plus Testi Teknozede.com

Şu anda bu içeriği okuyan ve S9 sahibi kullanıcılarımız var ise, cihaz hakkında düşüncelerini merak ediyorum. Hemen aşağı kısımdan yorum yapabilirsiniz!