Reboot and Select Proper Boot Device Hatası ve Kesin Çözümü

tarafından
20
Reboot and Select Proper Boot Device Hatası ve Kesin Çözümü

Bilgisayar açıldığında karşımıza çıkan Reboot and Select Proper Boot Device Hatası ne anlama gelmekte ve kesin çözümü nedir konularında sizlerin sorularına yanıt olacağız.

Öncelikle herkese merhaba sevgili arkadaşlar tarafınızdan bizlere mail yoluyla çok fazla sorular ulaşıyor. Bilgisayarınızın ilk açıldığında ekranınıza gelen “Reboot and Select Proper Boot Device” hatası da bunlardan bir tanesiydi. Bizler de sizlerin sorularına kayıtsız kalmayıp Reboot and Select Proper Boot Device Hatası ve Kesin Çözümü yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Bilgisayar ile arası pek iyi olmayan kullanıcılar için yukarıda görselini paylaştığımız  hatanın en kısa tanımı şu şekildedir: Bilgisayarınız açılışta sisteminizin kurulu olduğu Hard diskinizi görmüyor. 

[irp posts=”287″ name=”SQL Server Bağlantı Hatası ve Çözümü”]

Reboot and Select Proper Boot Device Hatası ve Yapılması Gerekenler

Reboot and Select Proper Boot Device Hatası ve çözümü hakkında yapılması gerekenleri madde madde sıralarsak;

  1. İlk önce bilgisayarınıza başka bir hard disk ( bu Usb Hdd veya Flash bellek de olabilir ) ya da Cd takılı olmadığından emin olun. Çünkü Bilgisayarınız açılışta Usbden takılı olan bir diski gördüğü için sistemi başlatmıyor olabilir.
  2. Bir başka yöntem olarak Hard diskinizin kablosunu kontrol edin Kablonuzun gevşemesi çok sık karşılaştığımız bir sorundur.
  3. Bilgisayarınız açılırken bios ayarlarınıza girin ve hard diskinizin bios’ta boot edildiğinden emin olun. Biosa girme ve hard diskinizi görme konusunda herhangi bir sorun yaşıyorsanız bizlere mesaj yazmaktan ya da foruma başlık açmaktan çekinmeyin.

Reboot and Select Proper Boot Device Hatası Hala Devam Ediyorsa

  • Hard diskiniz bozulmuş olabilir
  • Sistem önyükleme ‘de sorunlu olabilir bu yüzden işletim sisteminizi yeniden kurmanız gerekebilir

Detaylı analiz yaptığımızda Reboot and Select Proper Boot Device Hatası ile alakalı temel sebep ve kesin çözümler bunlardır. Reboot and Select Proper Boot Device Hatası yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptığınız taktirde kesinlikle çözülebilecek bir sorun.Kafanıza takılan en ufak bir sorun da bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıcakla kalın.