Nokia 8 Özellikleri ve Fiyatı

tarafından
24
Nokia 8 Özellikleri ve Fiyatı

Son zamanlarda gelişen teknoloji ve işletim sistemlerini yakalayamayan Nokia batmanın eşiğine dayanmıştı, Nokia 8 ile inadını kırarak ilk Androidli telefonu olan Nokia 8 özellikleri ile dikkat çekiyor. Piyasaya yüksek özellikler ve uygun fiyatı ile giriş yapmayı hedefleyen Nokia hepimiz için klasikleşen dayanıklılığı konusunda ne gibi bir durumda olacak belli değil. Nitekin Nokia 8, Gorilla glass teknolojisi ile üretilmiş camlar yerine Super Amoled cam kullanmakta. Zannediyoruz ki eski dayanıklılık özelliği yeni nesil Nokia 8 özellikleri arasında olamayacak.

Nokia 8 Özellikleri

Nokia yeni çıkaracağı telefonu Nokia 8 için ön sipariş formunu açmış durumda ki buda artık tamamı ile resmileştiğini gösteriyor. Android 7.1 yani en stabil android sürümü ile gelecek olan Nokia 8 Snapdragon 835 gibi yüksek klasman bir işlemci ile doldurulmuş. Ayrıca yüksek çözünürlüklü olacak ekranı ise  2560 x 1440 çözünürlükte görüntü verecek. Ayrıca 24 MP arka kamera bulunurken öz çekim için ön kamerası ise 12 Megapiksel ile desteklenmiş. Cihazın batarya değerleri henüz bilinmemekle birlikte 835 gibi bir işlemcinin harcayacağı güç tüketimini karşılaması ve 2560 x 1440 çözünürlük verirken batarya yüzdesinin su gibi akmaması için 5000 mAh gibi bir batarya ile gelmesini ümit ediyoruz. Zira telefon 5.7” boyutunda ekrana sahip olacak yeteri kadar batarya sığdırma alanları olacaktır.

[irp posts=”1396″ name=”Karşınızda Huawei Mate 10!”]

Ayrıca görsellerde bulunan ekranın alt kısmında NOKIA yazısı her ne kadar süs gibi dursana süslemenin haricinde donanıma ek alan açmak için oluşturulmuş bir çıkıntı. buda 5.000 mAhlık batarya ihtimalini artırmakta. Nokia 8 özellikleri ve fiyatı ile bizleri tatmin edecek mi yoksa NOKIA bu oyunda gerçekten kaybeden mi göreceğiz. Zira NOKIA bu bataktayken bu kadar büyük bir yatırımla bir telefon çıkarır ve Nokia 8 piyasada kabul görmez kronik hatalar patlamalar ile karşılaşırsa. Bu ürün NOKIA’nın tarih sahnesindeki son ürünü olacaktır. Çinde kalan fabrikalarını yok pahasına Xiaomi ve Samsung‘a satar ve tarih sahnesinden silinir.

Telefonun depolama seçeneklerinde 256 GB’a akdar SD kart desteği olmakla beraber 64GB ve 128GB’lık iki versiyonu bulunacak. Henüz RAM değeri hakkında ve GPU yani ekran kartı hakkında bir bilgi olmasada Piyasa da tutunmak adına abilerinin yaptığı gibi 64 lük versiyondan 128 lik versiyonuna +1GB ram ile satış yapacağını tahmin etmekteyiz.

Nokia 8 Fiyatı

Nokia 8 fiyatı için ön sipariş kısmında geçen 3188 YEN Dolar cinsinden satışda 470 dolara tekabül etmekte. Bu fiyata vergilerimizde eklendiğinde nokia 8 türkiye fiyatı yaklaşık olarak 2000-2100 TL arasında olması bekleniyor. Türkiye satış fiyatı ve Türkiye’de güvenilir satış yapan firma çıkış yaptığında bu haber güncellenerek netlik kazandırılacaktır.

Nokia 8 Özellikleri ve fiyatı hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz olsanız alır mıydınız? Yorumlarda buluşalım.