NASA Ziyaretçilere Kapılarını Açtı

tarafından
25
NASA Ziyaretçilere Kapılarını Açtı

 

1250157_ae7f1e1e7286edbae52055952d033fe7_640x640

NASA Ziyaretçilere Kapılarını Açtı

Amerikan Uzay Araştırma Kurumu bilinen adıylaNASA bugünlerde kapılarını ziyaretçilere açmış durumda. Fakat her bölüm değil sadece robot araştırmaları yapılan bölüm ziyaretçilere açıldı. Robotları ve yapay zekânın ilerleyişini merak eden herkes bugünlerde NASA’nın üssüne gidip orayı kendi gözüyle görebilir. Fakat gitmek isteyenlerin acele etmesi gerekir çünkü bu ziyaret sadece 2 gün sürecek.
NASA belirli aralıklarla kapılarını ziyaretçilere açmakta ve bu sayede insanlar yapılan çalışmaları yerinde görebilmektedir. Bugünlerde de yine NASAkapılarını ziyaretçilere açmış durumda. Robot çalışmaları bölümünde 2 gün boyunca ziyaret yapılabilecek. Bu sayede insanlar her ne merak ediyorlar ise yerinde canlı bir şekilde görebilecekler.
78020160607071934-m
Üstelik bütün bu ziyaret ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu ziyarette şu anda yapılan çalışmalar ve daha önce yapılmış olan çalışmalara göz atabiliyorsunuz. Yeni ve eski robotların sergilendiği bu ziyarette bütün araştırmacı ve NASA yetkilileri sizlere eşlik ediyor. Dilediğiniz her soruyu yetkililere sorabiliyor ve gezindiğiniz robotlar hakkında detaylı bütün bilgiyi oradaki yetkililer tarafından anında öğrenebiliyorsunuz.
indir (21)
Sergilenen robotlar arasında daha önce Mars gibi gezegenlerde keşif yapmış robotlarda gösteriliyor. Şuan kullanımda olan ve olmayan robotlardan birçoğunu bu ziyarette görebiliyor ve robotlar hakkında detaylı bilgi alabiliyorsunuz.
Bazı robot ve uzay araçları gerçek olarak gösterilirken bazılarının sadece maketi gösteriliyor. Bunun sebebi gerçek modelinin görevde olması veya gösterilemeyecek durumda olması olabilir.