Metin2 Steam Platformunda!

tarafından
25
Metin2 Steam Platformunda!

Dünya’nın en çok oynanan MMORPG oyunlarından Metin2 Steam platformuna taşınmaya hazırlanıyor. Gameforge üzerinden duyurulan bu haberin ardından Metin2 Steam üzerinde resmi sayfasını oluşturdu ve çıkış tarihi olarak Steam üzerinde Mayıs 2017 duyuruldu. Daha önce yine Türkiye’de aşırı popüler olan MMORPG oyunu Knight Online’nın da Steam platformuna taşınmasıyla birlikte Türkiye’de en çok tercih edilen 2 MMORPG oyunu steam üzerinde oyuncularıyla buluşarak Steam’ın elini güçlendirdi ve Türkiye’de lider bir konuma yeniden getirdi.

Metin2’nin Steam platformuna geçişinin sebebi konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken Metin2 son yıllarda artış gösteren hileler yüzünden kaybettiği oyuncularını Steam hile koruması güvencesiyle tekrar kazanmaya çalışıyor olabilir. Aynı zamanda bu platforma taşınarak tekrar göz önünde olacak ve oyun yönetimi tarafından son kullanıcıya gerçek anlamda bir şeylerin değiştiği ve emeklerin zayi olmasının engellendiği hissettirilir ise bu amacına da ulaşacaktır.

Metin2 Steam Sayfası için tıklayınız.

Metin2 Steam Yenilikleri

Metin2 Steam üzerinde çalışmaya başladıktan sonra yenilikler olacak mı bunun hakkında herhangi bir açıklama yok lakin daha önce Metin2 Resmi sayfasında belirtilen sistem gereksinimlerinde bir değişiklik olmadığını gözlemleyerek herhangi bir yenilik yada grafik konusunda bir iyileştirme olacağını düşünmüyoruz.

Metin2 bu hareketle server ve yazılım tarafından birçok çalışmaya maruz kalmak zorunda platform değişikliğine tam uyum sağlanması amacıyla yürütülecek itinali bir çalışma olacağına eminiz.

Metin2 Steam Serverları

Daha önce Knight Online taşındıktan sonra Steam üzerinde erişilebilir yeni serverlar açarak Steam üzerinden katılacak yeni oyuncularıda tarafına çekmek ve oyun heyecanını artırmak amacıyla yeni serverlar açmıştı. Metin2 tarafında resmi bir açıklama olmasa da yeni serverlar açılacağını düşünüyoruz.