Kablosuz Mouse Hata Çözümleri

tarafından
24
Kablosuz Mouse Hata Çözümleri

Kullanım konforluğu nedeniyle günümüzde birçok kişi kablosuz Mouse kullanmaktadır. Kullanılan kablosuz Mouselar birçok hata verebilmektedir. Bu hataların başlıca sebepleri arasında pil yetersizliği, veri aktarım cihazının arızalanması, bluetooth cihazının arızalanması, bilgisayarın ayarlarında yapılan değişiklikler, Mouse kullanıldığı zeminin kötü olması gibi nedenler olabilmektedir.
Bazı markaların kablosuz cihazları özellikle başlı başına hiçbir hata yapılmamasına karşın problemler oluşturabilmektedir. Bu nedenle Mouse alınırken de hangi firma tarafından üretildiği ve piyasaya sürüldüğü kontrol edilmelidir. Kablosuz Mouse hakkında oluşacak sorunları çözüm yöntemlerine değinecek olduğumuzda ise birkaç madde ile bitirebiliriz.
  • Öncelikle sürekli kablosuz cihazınızın pili bitiyorsa bunun sebebi kullanıma bağlı değil, kullandığınız pilin cins, markasına göre olan bir hatadır. Yaklaşık olarak bir kablosuz Mouse cihazının tahmini pil tüketim süresi 6 ay olmaktadır. Her ay biten bir pil ile karşı karşıya iseniz acilen pil markasını değiştirmeniz gerekmektedir.
  • Eğer Mouse cihazınızın ekranda güzel kaymaması gibi şikayetleriniz var ise de bir adet mousepad ile bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer halen bu sorun çözüme ulaşmadıysa muhtemelen cihazınızın gözünde problem bulunmaktadır. Bu tür sorunlar kablosuz cihazlarda genelde olabilmektedir, garanti süresi geçmeden cihazınızı iade etmenizde fayda bulunmaktadır.
  • Eğer cihazınız eskiden çalışıyor ve şuan arıza veriyor ise farkında olmadan bir ayar değiştirmiş olabilirsiniz. Denetim masası fare sekmesinden gerekli ayarları yapabilir kullanmak istediğiniz fareyi de seçerek sorunu çözebilirsiniz.
  • Bluetooth cihazınızın arızalanması durumunda ise yapılacak pek bir şey bulunmamaktadır, yeni bir Mouse almak istemiyorsanız yeni bir bluetooth cihazı alabilirsiniz. Bilgisayar marketlerde çok rahat bulabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken Mouse ile uyumlu olmasını sağlamanızdır.