iPhone 7 Elinde Patladı!

tarafından
27
iPhone 7 Elinde Patladı!

Ünlü dart oyuncusunun iPhone 7’si, gelen telefonu cevapladığı sırada bir anda elinde patladı…İngiliz oyuncunun söyledikleri herkesi şok edecek cinsten…

Lee Hayes’in the Sun’a yaptığı açıklamaya göre, üç gündür kullandığı iPhone 7 telefonu, gelen bir aramaya cevap vermesi ile birlikte patladı. Ayrıca olayı şöyle anlattı:”Telefon mutfak tezgahı üzerinde dururken çalmaya başladı ve Hayes’in cevap vermek için telefona dokunması ile beraber patladı.” Olayda ilginç de bir durum yaşandı. Hayes’in bildirdiği patlama sesi ve hışırtı da pek çok aniden patlayan telefon bildirimi ile uyumlu durumda. Ancak Apple henüz konu hakkında hiçbir açıklama yapmadı.

iPhone 7 Elinde Patladı

Southport, İngiltere’de yaşayan 42 yaşındaki Hayes’in the Sun’a söylediğine göre pek çok küçük cam parçası eline saplandı bunun yanında telefon, mutfak tezgahı üzerinde siyah bir iz bıraktı.

Hayes, kendisini “The Scorpion” (Akrep) olarak da tanınan bir profesyonel oklama (dart) oyuncusu ve the Sun’a söylediği üzere telefonun verdiği hasar kendisinin yarışmalara katılmasını engelliyor. Bu yüzden oyuncu, Apple’a dava açmayı planlıyor.

Telefonlar patladıkları zaman sorun genellikle bataryalardan kaynaklanıyor. Samsung’un artık kötü bir üne sahip olan Galaxy Note 7 telefonu için de durum buydu. Görünene göre telefonun hangi markaya ait olduğu veya kaç yaşında olduğu da çok önemli bir etken değil. Ne olursa olsun telefonlar elektronik cihazlar ve her zaman bir şeylerin yanlış gitme ihtimali bulunuyor.

Yaptığı konuşmaya göre Hayes kendisini oldukça şanslı saymakta. “Kötü bir yaraydı – elim oldukça ağır bir şekilde kanıyordu – ancak çok daha kötü de olabilirdi. Elimi kaybedebilirdim…”

[irp posts=”287″ name=”SQL Server Bağlantı Hatası ve Çözümü”]

iPhone 7 Elinde Patladı Dünya Karıştı

Önceki dönemlerde iPad Pro ve diğer Apple ürünlerinde nadir de olsa benzer şikayetler görülmüştü. İngiltere’de yaşanan bu olay teknoloji firmasını ayağa kaldırdı. Son 24 saate Google Chrome, Google Chrome Android uygulmalarında Apple, İpad Pro, iPhone 7 en çok aranan kelimelerden oldu. Ayrıca Amazon.com üzerinde kullanıcılar Apple ürünlerini yorum yağmuruna tuttu.

Dünya gündeminde son günlerde yaşanan bu patlamaların sonunda ‪‪Stephen Hawking‬ ve önemli bir görüşü akıllara geliyor. “‪Dünya teknolojinin o kadar hızlı arkasında kalıyor ki yakında ölümlerin tek nedeni neredeyse sadece teknoloji olacak.” ‬‬