iOS 11 Özellikleri

tarafından
25
iOS 11 Özellikleri

Kullanıcıların yollarını gözlediği birkaç yeniliğe sonunda kulak veren; yeni özellikler ve arayüzler ile karşımıza çıkan iOS 11 Özellikleri ‘ni sizler için sıraladık. WWDC etkinliğinde duyurulan iOS 11 geliştiriciler için yayınlanmaya başladı. Beta testerlar için ise Haziranın son haftası yayınlanmaya başlayacak olan sürümün başlıca özelliklerine göz atalım.

[irp posts=”1095″ name=”iOS 11 İndir ve Kur işlemi Resimli Anlatım”]

iOS 11 Özellikleri

iOS 11 Akıllı Siri

Siri, artık öğrenmeye başlıyor. Kullandığınız Apple işletim sistemlerinde sık kullandığınız uygulamalar veya sık iletişim kurduğunuz kişiler veya sık aramalarınız gibi verileri aklında tutarak size ona göre önermeler yapacak.

iOS 11 Apple Müzik

Hepimizin msn’den aşina olduğu ve nostaji yaşatacak “Ne dinliyorum?” özelliği apple’ın yorumu ile apple müzik uygulamasına eklenmiş durumda…

iOS 11 Apple Pay

iMessage kullanarakta yapabileceğiniz arkadaşlar arasında para aktarma özelliği geliyor. Tabiki ülkemizde apple pay hala aktif değil fakat belki Türkiye’ye özel bir uygulama veya ülkemiz için de aktif hale geldiğinde kullanabileceğimiz yeni bir özellik mevcut.

iOS 11 Apple Maps

Apple Car ile birlikte çalışmaya başlayan Maps uygulaması; araç kullanırken rahatsız edilmenizi engelleyecek özelliklere sahip oldu. Size ulaşmaya çalışanlara belirtilen mesajı gönderme veya bildirimleri gizleme gibi özellikleri ile sürüşünüzü daha güvenli bir hale getirecek. Ayrıca Maps’e gelen yeni bir özellik ile alış veriş merkezi gibi kapalı alanlarda da Apple Maps kullanılabilecek.

iOS 11 Apple Store

Yeni eklenen bölüm ile “Bugün” kısmında o gün eklenen uygulamalara ulaşabileceksiniz.

iOS 11 Kontrol Merkezi

 

Belkide hepimizin beklediği güncelleme ile Apple sonunda kontrol merkezini hala “özelleştirilebilir” hale getirmesede en azından genişletiyor ve sonunda hücresen veri bağlantısı kontrol merkezinde yerini buluyor. 3D touch ile de kontrol merkezinin kullanım aralığını arttıran apple özellikle bu güncelleme ile yüzümüzü güldürdü.

iOS 11 Fotoğraflar ve Kamera

Dosya boyutlarında tasarruf ettirecek yeni bir sisteme geçen apple özellikle 16GB modelini kullanılan kullanıcılarını bir hayli rahatlatacak. Önceki dosyaların nerdeyse yarısı boyutuna sahip olan bu dosyalar paylaşım yaparken de sıkıntı çıkartmayacak şekilde ayarlanmış.

iOS 11 Apple Files

Apple firmasının gizliliğe ve güvenliğe verdiği önem doğrultusunda bu tarihe kadar “telefondaki dosyalara ulaşabildiğin uygulama” tabusu bu uygulama ile yıkılıyor ve apple bu uygulamayı iOS 11 ile kullanılabilir hale getiriyor.