iOS 10.3.2 Final Sürümü Yayımlandı!

tarafından
23
iOS 10.3.2 Final Sürümü Yayımlandı!

Daha önce iOS 10.3.2 için yayımlanan 5 beta sürümünden sonra Apple bugün itibari ile iPhone ve iPad cihazlara iOS 10.3.2 güncellemesi dağıttı. Güncellemeyi özellikle Türkiye züerinde bekleyen bir çok iOS kullanıcısı hemen yükledi. Türkiye çapında güncellemenin beklenmesinin sebebi VPN uygulamalarının önceki versiyon olan iOs 10.3.1 versiyonunda verdiği arızalardı. VPN uygulamalarındaki bu sıkıntıda 10.3.2  güncellemesi ile giderilerek 16 mayıs 2017 itibariyle dağıtıma başlandı.

[irp posts=”553″ name=”Galaxy Note 7R Fiyatı Belli Oldu”]

iOS 10.3.2 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Sadece iOS 10.3.2 güncellemesi değil diğer tüm iOS yazılım güncelleştirmelerinizi Ayarlar > Genel >> Yazılım Güncelleme sekmesinden kolayca yapabilirsiniz. iOS 10.3.2 Jailbreak versiyonu bekleyenler için üzücü haber henüz stabil bir jailbreak versiyonu yok.

iOS 10.3.2 Güncelleme Yaparken Bilmeniz Gerekenler!

  • Cihazınızın şarj edilmiş durumda ve bataryanızın en az %60 civarında olduğundan emin olun. Güncelleme esnasında yaşanacak kesintiler bu güncellemenin başarısız olmasına ve telefonunuzun yazılımsal hatalar sonucu break olmasına yani bozulmasına ortam sağlayabilir.
  • Cihazınızı WiFi’ye bağlı tutun, Wifi ye bağlı ve Mobil verinizin kapalı olduğundan emin olmazsanız faturanıza yansıyabilecek fahiş internet kullanım ücretleri ile karşılaşabilirsiniz.
  • iPhone yada iPad cihazınızı iOS 10.3.2 güncellemesi konusunda daha güvenli olan iTunes’a teslim edip içiniz rahat bir biçimde güncelleme yapabilirsiniz.

iOS 10.3.2 Güncellemesi iTunes’dan Nasıl yapılır?

Cihazınızı bilgisayarınıza yada Mac bookunuza bağlayın. Bağladıktan sonra iTunes uygulamasını cihazda açın. iTunes penceresi açılıp cihazınızı okuduğundan emin olduktan sonra sol menü üzerinden Güncellemeleri Denetle butonuna basarak yönergeleri takip edip güncellemeyi tamamlayabilirsiniz.