Instagram kullanıcıları dikkat

tarafından
29
Instagram kullanıcıları dikkat
Instagram kullanıcıları dikkat

Milyonlarca aktif kullanıcısı olan fotoğraf paylaşma platformları arasında yerini oldukça sağlama almış bulunan Instagram, elbette ki özellikleri ile kullanıcılarına her daim yardımcı oluyor. Geçtiğimiz günlerde, Snapchat özelliği gibi bir özelliği uygulama kullanıcılarına sunmuştu. Kısa hikâyeler paylaşma özelliğini kullanıcıları ile buluşturan Instagram, belirli bir saat sonra otomatik olarak silinen bu mesaj iletme tekniğini yanı sıra yine bir özellik ile Snapchat geliştiricilerinin izinden giderek, ekran görüntüsü alma durumunda uyarı sistemini aktif bir hale getirdi. Nasıl yani diyenler için kısaca açıklamalarda bulunalım.
Ekran görüntüsü nedir?
Bildiğiniz gibi android ve iOS işletim sistemlerine sahip akıllı cep telefonlarında, telefon tuşları ya da sensörler kullanılarak, ekranda bulunan görüntüyü kaydedebilme özelliği bulunmaktadır. Örnek olarak bir kişi ile paylaşılan mesajların görüntüsü alarak, telefon hafızasına kayıt altına alabilmektesiniz. İşte, Instagram da ise bu özellik mümkün olurken, bunun yapılması durumunda uyarı sistemi devreye girmektedir.
Hangi durumlarda geçerli olacak?
                Daha öncesinde pek çok kullanıcı bu konuda oldukça endişeliydi. Gizlice ‘’ stalk ‘’ yapanlar, ekran görüntüsü alarak amaçlarını yerine getirenler maalesef bir hayli endişe içerisindeydi. Fakat yapılan açıklamalar sonrasında birçok kişi rahatladı. Peki, mesajlarda mı yoksa fotoğraf ve videolarda mı geçerli?
Sadece fotoğraf ve videolar
Evet, mesajlaşma kısmında bu özellik aktif hale getirilmiyor. Sadece Instagram Direct kullanılarak gönderilen mesajları içerdiği bilinmektedir.