Google Tercih Robotu Nedir & Nasıl Kullanılır !

tarafından
23
Google Tercih Robotu Nedir & Nasıl Kullanılır !

Google Tercih Robotu, Google tarafından Türkiye’de 2017 de kullanılmaya başlanan ve Üniversite sınavı sonrasında öğrencilerin Üniversite taban – Tavan puanlarına bölümlere ve başka ek bilgilere tek bir platformdan kolayca ulaşabileceği bir sistemdir. Google Tercih Robotu sayesinde Bölüme , Konuma, yada direkt olarak puanınıza göre Üniversite-Bölüm araması yapabilirsiniz. Aşağıda sizin için Google Tercih Robotu nasıl kullanılır isimli birde resimli rehber hazırladık.

Google Tercih Robotu Nasıl Kullanılır ?

Henüz 2017 yılında kullanılmasına başlanan Google tarafından sunulan tercih robotu hizmetinin size nasıl kullanıldığını resimli olarak anlatmak için bu rehberi oluşturduk. Öncelikle Google tercih robotuna erişmek için lütfen buradaki linke gidiniz. Daha sonrasında resimli kısımlarda da anlatıldığı gibi ilerleyerek tercih robotunu kullanabilirsiniz.

1- Karşımıza çıkan sayfanın alt kısmından Konuma – Bölüme yada Puana göre arama yapabilirsiniz. Biz konuma göre arama yaparak devam ettik.

2- Size devlet ve Vakıf üniversitelerinin bilgilerini veriyor Devlet & Vakıf seçimi yaparak devam edebilirsiniz. Biz Devleti seçtik.

3- Devlet Üniversitelerini listeledikten sonra Üniversiteyi seçerek bölümlerine ve puanlarına eriştik

4- Bölüm detaylarını ve taban – tavan puanlarını görebilirsiniz.

Google tercih robotu hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bize yorumlardan iletmekten çekinmeyiniz. Ayrıca yorumlara üniversite başarı sıralamanızı yazarak da sürpriz hediyelerden faydalanabilirsiniz!