Google Lens Nedir? Özellikleri Neler?

tarafından
24
Google Lens Nedir? Özellikleri Neler?

Google I/O 2017 hızlı başladı. Google Lens tanıtıldı. Google’ın CEO’su Sundar Pichai tarafından genel başlangıç konuşması ve istatistiklerin paylaşılmasından sonra yeni ürün olan Google Lens’i tanıttı. Google Lens Nedir? detaylar haberimizde..

Google Lens Nedir?

Google Lens uygulaması ile kameranız kadraja giren tüm ögeleri işleyebilen bir cihaza dönüşecek. Akıllı telefonunuzu bir nesneye dönderdiğiniz de o nesnenin ne olduğunu anlayabilecek.  Oldukça kullanışlı olacak olan bu uygulamayı birçok alanda kullanabilirsiniz. Uygulama ile kameranız sadece bir kamera olmaktan çıkacak ve örüntü içerisindeki pek çok bilgiyi de size veren bir platforma dönüşecek.

Google Lens Özellikleri

Örneğin doğada gezinti yaparken bir çiçek gördünüz. Google Lens uygulamasını kullanarak o çiçeğin hangi türde bir çiçek olduğunu anında bulabileceksiniz. Yada sokakta bir restoran gördünüz, pahalı mı kaliteli mi ucuz mu bilmiyorsunuz. Kameranızı sokaktaki bir restoranın tabelasına çevirdiğinizde o restoran ile ilgili tüm bilgilere kullanıcı yorumlarına hatta fiyatlarına ulaşabileceksiniz.

Mükemmel diyebileceğimiz Google Lens ilk olarak Google Assistant ve Photos’a gelecek. Asistant üzerinden Lens’i kullanabileceksiniz. Google, Google Lens‘in kesin çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama yapmamış olsa da kısa süre içerisinde indirilebilir duruma geleceğini düşünüyoruz.  Pichai ‘nın, “Bu yapay zekanın ilk veri merkezlerini inşa ediyoruz” sözlerinden de anlaşılacağı gibi yapay zekaya merhaba diyoruz, hayırlı olsun..