Google Lens Hakkında Merak Edilenler

tarafından
25
Google Lens Hakkında Merak Edilenler

Google Lens tanıtımından saatler sonra kitlelerce merak edilen bir soru haline dönüştü. Google gerçekten belkide 2017 yılının en büyük patlamasını Google i/o 2017 lansmanında yaptı. Google Lens insanların aklında büyük sorular açarken teknolojiden anlayan kişilerin gözünü kamaştırdı. Aslında Google Lens’in iddia ettiği şey öyle ufak tefek cebe sığar bişey değil. Amaa konu Google olunca cebe sığdırmış işte…

Öncelikle Google Lens nedir bilmeyen arkadaşların üstüne linklediğimiz gönderiye giderek Google Lens’in lansmanında yapılan tanıtımlar ışığında Google Lens’in ne olduğunu iyice bi öğrenelim. Sonrasında sizlere Teknoloji uzamanları tarafından Lens uygulaması hakkında sorulan soruları ileteceğim.

  1. Google Lens uygulaması tüm verileri içinde barındıramayacağından siz bir objeye kamerayı tuttuğunuzda en basit söylemiyle veritabanında bir arama yapacak ve sizin tuttuğunuz obje hakkında topladığı bilgileri size sunacak. Peki gelelim soruya Google Lens bu online tarama işlemleri için büyük bant genişliklerine ihtiyaç duyacakmı yani kaba tabirle çok internet tüketecek mi?
  2. Google’ın Lens uygulaması bu kamerayı tuttuğumuz objeyi arama yapabilmesi için akıllı bir nesneye dönüştürmeli yani sınır noktalarından çizerek objeyi tanımlamak durumunda, Eee tüm cihazlar bunu yapabilecek kapasitede mi yoksa biz hala gerici teknoloji beyniyle düşünüp Lens’in hızlı bir algoritması ve donanım dostu olabileceğini düşünmüyor muyuz…

 

Siz bu sorular hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar Google Lens hakkında düşüncelerinizi lütfen bize yorumlar kısmından iletiniz.