Gmail Güvenliği Seviyesini Artıyor

tarafından
103
Gmail Güvenliği Seviyesini Artıyor
Gmail Güvenliği Seviyesini Artıyor

 

 

 

Gmail Güvenliği Seviyesini Artıyor

 

 

Son yıllarda yaşanan mail korsanlığına Google acil bir önlem alarak elini çabuk tutmak istiyor. özellikle de mail adreslerine gelen tanınmayan mail ve link uzantılarına tıklayanların hesaplarını ve bilgilerinin çalınmasının önüne geçmek istiyor.
Bu bağlamda Google şirketi Gmail hizmetlerinin daha güvenli ve sorunsuzca kullanılabilmesi için şirket, şüpheli linkleri açmamaları için müşterilerini önceden bir bildirim servisi ile uyarı gönderecek. Hatta bildirimler tam sayfa olarak görüntülenerek bu ürünü satın alanların dikkati daha fazla çekileceğinin 6 çiziliyor.
Google aslında herkesin bu yararsız yazılım içeren web sitelerine girmesini engelleyebilmesi ümit ediyor ama şu an en azından mail içeriklerindeki uzantılara tıklanmaması meselesinde önceden uyarı servisini geliştirmenin hesaplarını yapıyor.
ilerleyen zamanlar da ise bu zararlı mailleri kullanıcıya ulaşmaması için bir yazılım geliştirdiği de gelen bilgiler içinde.
Bu konularda da her haber yazışımız da siz değerli okuyucuları sürekli uyarıyoruz. Mail adreslerinize gelen tanımadığınız link uzantılarının çok fazla ilginç bir yapıda bulunduğu linkleri lütfen tıklamayın.
özellikle de  tanınmış şirketler adına (adsensegmailfacebooktwitter ) bunun gibi gönderici bulunduğu zaman kullanıcılar derhal tıklayıp açıyor. Lütfen bu tarz mail adreslerinden uzak durun.