Far Cry 5 Western Tarzında Gelebilir!

tarafından
24
Far Cry 5 Western Tarzında Gelebilir!

Ubisoft tarafından geçen hafta paylaşılan görsel oyun severlerin heyecanlanmasına sebep oldu. Paylaşılan görselle birlikte Far Cry 5 in Far Cry 3 ün devamı şeklinde olabileceği konuşulmaya başlandı. Fakat çok geçmeden bu haberlerin boş olduğu ortaya çıktı. Yeni Far Cry oyunun farklı bir yapıyla karşımıza çıkacağı gün yüzüne çıkmaya başladı.

Spaghetti Western tarzı bir Far Cry’ın geleceğine dair söylentiler artmaya başladı. Peki  Spaghetti Western tarzı ne? derseniz; iyi kötü ve çirkin gibi. (İtalyan yapımı western filmleri gibi) Ubisoft’un 2015 yılında yaptığı ankette de 19. yüzyıl Amerika’sında geçen, Spaghetti Western teması oyuncular tarafından en çok istenen temaydı.

Far Cry 5 ile İlgili İlk Bilgiler

Tabi bunların hepsinin bir söylenti olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu söylentilerin çıkış kaynağı ise  Great Falls Tribune sitesi. Zira söz konusu site de yer alan haberde daha önce Far Cry: Primal’ın da live-action fragmanını çeken kişi olan Jeff Guillot ‘un “Global bir markanın devamı niteliğinde bir video oyunu için çekim yapıyoruz.” sözleri. Far Cry 5 bu söylenenler gibi Western tarzında mı gelecek yoksa farklı mı bekleyip göreceğiz.