Facebook ve İnstagram’dan Şok Karar

tarafından
19
Facebook ve İnstagram’dan Şok Karar
Dünyanın en büyük toplumsal medya siteleri arasında yer edinen facebook ve , kullanıcıları yakından ilgilendiren bir karar aldı. Buna bakılırsa bu sitelerde reklam seçimi artık çok daha dikkatli bir şekilde yapılmış olacak. Özellikle Dünyayı kasıp kavuran Bitcoin seçimindaki reklamlara ne olursa olsun bundan sonra geçit olmayacak.

 

 

Dolandırıcılığa Karşı Önlem Alındı

 

Sosyal paylaşım ağı Facebook uzun zamandır Bitcoin mevzusunda büyük şikayetler aldığını belirtti. Buna göre mevzu hakkında tahlili başlatan yetkililer ‘’dolandırıcılık emeli taşıyan’’ pek çok reklamın olduğunu tespit etti. Kripto para madenciliği için kullanıcıları yanıltan pek çok içeriğin yüklendiğini gören yetkililer, bunların çoğunun hesap bilgilerini çalmaya müteveccih çalışmalar olduğunu çözmüş oldu.

 

Aynı Yasak İnstagram’da da Geçerli

 

Yasak yalnızca Facebook’u içermiyor. Bu yasaktan kısmetini İnstagram’da almış gidişatta. Artık bu sitedede kriptolu para üniteyi reklamı yapmak olanaksız hale gelecek. Bunun yanında reklamlara müteveccih pek çok yeni temkinin alınması bekleniyor. Zira son günlerde bankaları taklit ederek çok fazla şahsın hesabı ele geçirilmişti. İşte sosyal medya siteleri yeni temkinde bu makûs maksatlı bireyleri tamamen yasaklamayı kastediyor.