Facebook Messenger grup video özelliği geliyor

tarafından
25
Facebook Messenger grup video özelliği geliyor

Facebook Messenger grup video özelliği geliyor
Facebook Messenger grup video özelliği geliyor
Aktif kullanıcı sayısı milyonları geçmiş olan facebook Messenger, yıllardır pek çok müşterisine hizmet vermeye devam ediyor. Mesajlaşma özelliği, fotoğraf ve video paylaşım özelliğinin yanı sıra son günlerde sosyal medya uygulamaları arasında oldukça revaçta olan Facebook Messenger ‘ e grup video özelliği mi getiriliyor?
Video sohbet yayına alındı
Kullanıcılarına bu en yeni özelliği sunacağı belirtilen, Facebook Messenger, video sohbet özelliğini yayına almış olduğunu duyurmuştur. Artık bu özellik ile birlikte, grup sohbetlerinde de görüntülü konuşma yapılabilecek. Kullanımı da oldukça basit olurken, bu sohbeti birkaç adım ile başlatabilmeniz mümkündür.
Sohbete giriş ve kamera
Bir kullanıcı, açılmış olan gruba ilk olarak giriş yapıyor. Daha sonra kamera butonunu kullanarak, video özelliğini de aktif hale getiriyor. Böylelikle sohbet başlamış ve diğer kullanıcılar da video yayını yapmakta olan kullanıcıları görebilme imkânını yakalıyorlar.
Kaç kişi görüşme yapabiliyor?
Yapılan yayın ile birlikte, alınan bilgilere göre toplamda 50 kişinin bu sohbete katılma imkânı bulunuyor. Fakat 50 kişinin aynı anda konuşması ses karşımasına yol açmayacak mı düşüncesi de elbette ki kullanıcıların soracağı soruları arasında. Bildiğiniz gibi ses gönderildiğinde, o kişinin görüntüsü ekrana gelmekteydi. Bu durumda yine aynı durum teşkil edilirken, sesin daha baskın çıkan kişinin görüntüsü ekrana gelecek düşüncesi var. Fakat toplamda 6 kişinin görüntüsünün ekrana geleceği alınan bilgiler arasında.