ExtraTorrent Tamamen Kapatıldı!

tarafından
26
ExtraTorrent Tamamen Kapatıldı!

Dünyadaki ikinci en büyük Torrent sitesi olarak gösterilen ExtraTorrent tamamen kapatıldı. 2006 yılında yayın hayatına giren web sitesi, son yıllarda müthiş atak yapmıştı.

Dün ExtraTorrent Tamamen Kapatıldı

ExtraTorrent’e dün akşam giriş yapmaya çalışanlar kullanıcılar büyük şok yaşadı. Web sitesinin kalıcı olarak kapandığına dair kısa bir mesaj onları karşıladı. Torrent sitelerinin zaman zaman ulaşılmaz hale geldiği ya da alan adı değiştirdiği durumları çok alışıldık bir şey olsa da bu seferki yaşananlar pek alışılmadık cinsten. Çünkü anasayfadaki yazı ExtraTorrent’in bir daha hiç geri dönmeyeceğini açıklıyordu.

[irp posts=”812″ name=”Windows 10 Güncelleme Nasıl Yapılır?”]

ExtraTorrent Geri Dönecek mi?

ExtraTorrent ayrıca sitede yukarıdaki yazıya da yer verdi. Yazı Türkçe’ye çevirildiğinde kullanıcılarını çok mutlu etmiyor. Zira sitedeki açıklamaya göre, ExtraTorrent sunucularındaki tüm verileri kalıcı olarak silmiş.Bu da farklı bir isimle dahi yeniden dirilişi zora sokacak gibi. Dünyaca ünlü Torrent Magazin sitesi TorrentFreak de haberi doğrulayıp birinci ağızdan teyit ettiğini söylüyor.

ExtraTorrent Neden Kapatıldı?

Bu sorunun cevabını şuan kimse bilmiyor.Gelişmenin yasal baskılardan mı yoksa farklı bir durumdan mı yaşandığı merak konusu. Fakat bir tahmin yapmak gerekirse sitenin önceden zorunlu olarak alan adını değişikliğine gittiğini göz önüne alıp yaşananları yasal prosedürlere dayandırabiliriz.