Derin Tarih Atatürke Hakaret Sebebiyle Ceza Aldı! O Anlar!

tarafından
13
Derin Tarih Atatürke Hakaret Sebebiyle Ceza Aldı! O Anlar!

TVNet ‘de yayımlanan Derin Tarih isimli programda hasan akar ATATÜRK ‘e hakaret etmişti. Derin Tarih Atatürk Hakaret Sebebiyle Ceza Aldı! Aldğını ceza ise RTÜK tarafından bir kanala verilebilecek en yüksek ceza olarak kesildi. TVNet geçen ay elde ettiği reklam gelirinin 5% ‘ini ceza olarak ödeyecek. Atatürk ‘e , milletimizin önderine ve ailesine ilişkin hakaretler ettiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Derin Tarih Atatürk e hakaret videosu aşağıdadır. Siz de düşüncelerinizi yazmakta özgürsünüz lütfen yorumlarda bu hakaretler ve söylemler konusunda ne düşündüğünüzü bize iletin.

[irp posts=”601″ name=”En Pahalı Telefon ! İşte o marka!”]

 Atatürk Hakaret Videosu

Atatürk e hakaret eden tarihçi ne dedi ve nasıl söyledi konularını merak eden arkadaşlar aşağıdan izleyebilir. Tarihçi sıfatlı bir insanı böyle sözler kullandığı için kınıyoruz. Atatürk ‘e “Annesi genelev de çalışıyor” diyen bu şahsın hakkında siz ne düşünüyorsunuz.

[fvplayer src=”https://teknogodz.com/wp-content/uploads/2017/05/2017-05-11-20-01-24.mp4″ splash=”https://teknogodz.com/wp-content/uploads/2017/05/atatürke-hakaret-videosu.png” width=”1280″ height=”720″]

Atatürke Hakaretin Cezası

“5186 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun, “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimselerin bir yıldan 3 yıla kadar hapis ile cezalandırıldığı, bu suçun umuma açık mahaller veya basın vasıtasıyla işlenmesi durumunda cezaları yarı oranda artıran düzenlemelerin bulunduğu” konusunda yapılan hatırlatma da mevcut. Adalet karşısına çıkmalı ve üzerine ayaklarını bastığı topraklar için büyük hizmetler yapmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk e hakarette bulunduğu için yargılanması gerektiğini düşünüyorum.