Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü

tarafından
16
Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası çözümü ile karşınızdayız. Birçok kullanıcı sürekli olarak bu hatayı almakta. Peki bu hatanın çözümü yok mu? TeknoGodZ ekibi olarak bu soruna farklı yöntemlerle çözümler aradık. Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası çözümünü aşağıdaki adımları izleyerek çözebilirsiniz.

İlk Yöntem

Telefonunuzdaki bazı  uygulamalar hata veriyorsa aşağıdaki adımları kullanarak bu hatadan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi kısmına giriniz. Google Play Hizmetlerini seçin. Ardından veriyi sil be ön belleği temizle butonlarına basın. Eğer bu adımlar gerçekleşmediyse Google Play Store hesabınıza tanımlı Gmail hesabınızı kaldırıp deneyebilirsiniz.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası (Kesin Çözüm)

Bu yöntemi uygulayabilmeniz için telefonunuzun ROOT ‘lu olması gerektiğini hatırlatarak başlayalım.

Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar kısmı büyük ihtimalle telefonunuzda kapalı halde yer almakta. Siz bu seçeneği açık hale getiriniz.

  • Ardından Market Helper uygulamasını indiriniz. (Market Helper uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.)
  • Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra sizden ROOT izni isteyecektir. Evet diyerek onay veriniz.

Market Helper uygulamasının kullanışı ise oldukça basit. İndireceğiniz uygulama ile hangi modeller uyumlu ise o modeli seçiniz. Örnek ; Eğer indireceğiniz uygulama Galaxy S6 ile uyumlu ise  ABD – SAMSUNG GALAXY S6 olarak seçiniz ve Google hesabınıza giriş yapınız ve Tamam ‘a basınız. Son olarakta Google Play Store sizden izin isteyecektir. İzin vererek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.