Berserk and The Band of The Hawk Steamde !

tarafından
23
Berserk and The Band of The Hawk Steamde !

Berserk and The Band of The Hawk oyunu anime severlerin yakından tanıyayacağı Berserk animesi hikayesi ve karakterleri baz alınarak yapılmış, Hack and Slash türünde bir oyun. Detaylı incelemesini yapacağım oyunun üstünden söyle bir geçersek, gerek grafikleri, gerek oynanışı, gerekte animeyle olan bağlantısı gayet tatmin edici diyebilirim. Hikaye animenin üstüne kurulu olduğu için Cutscaneler animeden kesitler halinde yapılmış. Berserk and The Band of The Hawk Metacritic’den 54 puan alsa da benim gözümde 70 puanı haketti. Steamde şu an indirilebilir durumda olan oyunun detaylı incelemesine geçelim.

 

 Berserk and The Band of The Hawk Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

İşlemci: Core i7 870 over

Bellek : 4 GB RAM

Ekran Kartı : Nvidia Geforce GTS450

Directx : Sürüm 11

Depolama : 20 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8.1, windows 10

İşlemci : Core i7 2600 over

Bellek : 8 GB RAM

Ekran Kartı : Nvidia Geforce GTX980 (3840×2160) / GTX760 (1920×1080)

Directx :  Sürüm 11

Depolama : 20 GB kullanılabilir alan

NOT : Oyunu 8 GB GTX 850 ile high ayarlarda tecrübe ettim. Kasma gibi birşey yaşamadım fakat oyunda mob yoğunluğu fazla olduğu için genelde medium ayarları tercih edebilirsiniz. Optimizaysonu yeterli derece iyi.

OYNANIŞ

Berserk and The Band of The Hawk Hikayesinin anime üstünden gittiğini başta belirtmiştim. Ek olarak bağımsız kesip biçebileceğiniz Free Mod ve katlar halinde cehenneme doğru yolculuğa çıktığınız Endless Eclipse modu bulunmakta. Bölümlerde belirli yaratıklardan düşen Behelit adında animeye göre kullanan kişinin God Hand ile iletişime geçmesini ve apostal güçleri kazanmasını sağlayan yaşayan bir tür şeytan yumurtalarını toplayarak Gallery kısmındaki birkaç özel resmi tamamlayabiliyorsunuz. Karakterlerden bahsedecek olur isek ; tabiki başta koca metal kılıcıyla bizi Gutz selamlıyor. Hikayenin akışına göre geri kalan Hawk üyelerini de kullanmamıza fırsat veriliyor. Oyunda skill tree olayı yok malesef, yeni komboları karaktere lvl aldırdıkça oyunun kendisi açıyor. Seçme hakkımızda yok. Yani tek bir karakterle devam etmenizi tavsiye edebilirim. Kontroller ve kamera açıları tatmin edici…