Apple, Harika Bir Klavye İçin Patent Yayınladı

tarafından
26
Apple, Harika Bir Klavye İçin Patent Yayınladı

Apple, Harika Bir Klavye İçin Patent Yayınladı

Bizim gibi yazarlar, klavye seven insanların en büyük ihtiyacı dokunmaya yönelik, insanı yormayan ve ada tipi klavyeler. Şahsen benim için çok önemlidir ada tipi klavye, eğer sizlerde ada tipi klavyeleri çok seviyorsanız bu içerik tam size göre.

Yukarıda görmüş olduğunuz canavar hem yazılım geliştiricilerehem içerik üreticilerinehem standart kullanıcılara hitap ediyor. Yıllar sonra ilk defa 3 gruba birden hitap eden klavye üreten Apple, geçtiğimiz yıllarda patentini aldı. Klavyenin genel özellikleri olarak, yan ve kenar boşlukların hiç olmamasıkırılmayayanmaya dirençli. Aslında bu ürünün patenti 2016 yılında iPhone 7Plus tanıtımından bir gün sonra alındı. Ama kimseye bu ürünü anlatmadılar ve piyasaya sürmediler. Şu an bir firma, kırılmazyanmaz3 gruba hitap edebilen ve yan kenar boşlukları sıfır klavye üretecek olursa, Apple tepesine çökecektir.

Bir diğer özelliği ise, eğer klavyenize sıvı dökülürse, klavye bunu algılayıp kendini kapatıyor ve hiç bir şekilde zarara izin vermiyor. Benimde en büyük sorunlarımdan bir tanesi klavye içine sıvı dökülmesidir. Şu yaşıma kadar hiç Appleürünü kullanmadım, hiç kimseye tavsiye etmedim ve her yerde bu markanın ne kadar yanlış olduğunu anlatmaya çalıştım ancak, bu klavye gerçekten ilgimi çekti.

Apple ile alakalı radikal kararlarımın değiştiğinin farkındayım, bu bir marka ve ben bir yazarım o halde neden kin duyuyorum bu markaya karşı? Ben kendimde bazı değişikliklere gittim, sizde markalar hususunda düşünce değişikliklerine gidebilirsiniz. Çünkü markalar bize hizmet vermek için yarışıyor, o halde neden kötü ürünü bize vermeye çalışsınlar. Rakipler zaten en iyisini yaparken, hitap ettiği kitleye uygun olmayan cihazlar üretip insanları kandırmanın uzun vadede bir mantığı yok.