Android Telefon Bulma Nasıl Kullanılır (Resimli Rehber)

tarafından
31
Android Telefon Bulma Nasıl Kullanılır (Resimli Rehber)

Android telefon bulma özelliği sayesinde Google size telefonunuzun en son internet bağlantısı kurduğu noktadan GPS sinyali ile konumunu göndermekte. Böylece direkt olarak telefonunuzu bulabilirsiniz. Android telefon bulma özelliği Android 4.0 teknolojisi ile birlikte gelmekte. Yani etlefonunuzun minimum android sürümünün 4.0 sürümünde olması gerekmekte. Android telefon bulma özelliği nasıl kullanılır? kaybolan android telefon nasıl bulunur? android kayıp telefon bulma özelliğini nasıl kullanacağınızı aşağıda resimli olarak görebilirsiniz.

Android Telefon Bulma İçin Gereksinimler!

  • Telefonunuz da konum sisteminin çalışıyor ve aktif olması gerekiyor. Konum özelliğini elle kapatan kullanıcılar telefon bulma için işlem yaptıklarında cihazın en son konum aldığı pozisyonu tarihi ve saati görebilirler.
  • Telefonunuzun İnternet servisinin telefon bulma işlemi için açık olması gerekmekte. GPS ile uydudan alınan konum verisinin Google android telefon bulma servisine iletilmesi için gerekli olan internet bağlantısıdır. İnternet kapalı olan telefonlarda ne yazıkki konum bulma özelliği telefonun son internete bağlandığı tarih saat ve GPS verisi kullanılarak sunulur.
  • Telefon sinyali SIM kart. Telefonda internet olması ile aynı zorunlulukdur. WI-FI bağlantısı olmadığı durumda SIM kart ve Operatör bağlantısı gereklidir.

Google Hizmeti ile Android Telefon Bulma

1- Öncelikle yerini tespit etmek istediğiniz cihazın Google hesabını bilmeniz ve şifresini bilmeniz gerekmekte. Sonrasında https://www.google.com/android/find?hl=tr adresine girerek bu kısımda cihazınızla bağlı hesap ve şifre ile giriş yapmalısınız RESIM 1A da görüldüğü gibi.

1A Google android telefon bulma platform girişi

2- RESIM 2A daki gibi cihazınızı kontrol edebileceğiniz farklı seçenekler ve Google tarafından telefonu bulmadan önce size verilen önemli mesaj! Çalındığını düşünüyorsanız kendiniz elde etmeye çalışmayın kolluk kuvvetlerini arayın!

2A – Android telefon bulma sözleşmesini kabul etmeniz ve seçenekler.

3- Kabul et’e bastıktan sonra size cihazınızı son görüldüğü tarih saat ve GPS verisiyle sunacaktır. RESIM 3A da bu bilgiyi çözüme ulaşmış şekilde bulabilirsiniz.

3A – Android telefonun konumu ve şarj WI-FI bağlantısı gibi bilgiler