Android Go Nedir?

tarafından
23
Android Go Nedir?

Google I/O 2017‘de açıklanan en önemli yeniliklerden biride Android Go oldu. Google Lens ile birlikte kullanıcıları heyecanlandıran Google, Android Go ‘yu da duyurdu. Google, bu yeni sürümle alt segment cihazları da Android’e taşımaya çalışacak. Teknoloji dünyasında her yerde bulunmak isteyen Google, 1 GB RAM ‘den küçük bellekli cihaz kullanıcıları için müjdeli haberi verdi. Google 1 GB’tan daha düşük sistem belleğiyle birlikte gelen modeller için geliştirdiği Android Go ‘yu tanıttı.Peki Android Go nedir?

[irp posts=”1013″ name=”Google Lens Nedir? Özellikleri Neler?”]

Android Go Nedir?

Android Go Google tarafından geliştirilen 1 GB ‘tan düşün bellekli cihazlar için duyurduğu yeni işletim sistemi. Kendisine özgün bir Google Play mağazasına sahip olacak olan Android Go, internet hızının düşük olduğu yerlerde kullanıcı deneyimini artıracak. Android Go için geliştirilen uygulamalar ise 10 MB’dan düşük boyutta olacak ve Hindistan gibi internet hızı düşük olan bölgelerde çokça kullanılacak.

1 GB RAM ‘den düşük eski cihazlara ise güncelleme gönderilecek. Ayrıca yeni çıkacak olan modellerde de bu işletim sistemi yer alacak. Kolay anlaşılır bir arayüzle gelmesi beklenen Android Go kullanıcılara veri tasarrufu özelliği de sunacak.  Hem mobil internet tüketimi hemde şarj tüketimi minimum seviyeye indirilmesi hedeflenmekte.

Google, Android Go işletim sistemi 2018 yılında gelecek olan modellerde konumlandıracak. Google I/O 2017 kapsamında tanıtılan Google Lens ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.