Android 8.0 Ne Zaman Gelecek ?

tarafından
18
Android 8.0 Ne Zaman Gelecek ?

Android O olarak adlandırılan Android 8.0 ne zaman gelecek sorusunun cevabını siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz. Android 8.0 çıkış tarihi az çok belli olsa da henüz net ve kesin bir tarih ortada yok. Şimdiden Android O yani Android Oreo sürümünün geliştirici bakışı açıldı ve kullanıcılar denemek için Android Developer Android 8.0 sayfasından nitelikleri karşılayan cihazlar ile indirip telefonlarında henüz hiçbirşey oturmamış olsa da genel bir bakış atabilirler.

Android 8.0 Özellikleri

Android 8.0 özellikleri konusunda sadece genel geçer olarak bilinen özelikler aşağıda fakat Android’in 8.0’da bizi nelerle şaşırtmayı ve albenili olan özelliklerini henüz tatmadık. Henüz yolunve açıklamaların çok başında aslında.

  • Picture in Picture (PiP) Özelliği
  • Daha geniş özelleştirilebilir simgeler.
  • Daha geniş bitler de renk tonlamalarına olanak.
  • Daha geniş bağlantılar (Android Auto ve benzeri uygulamalarla daha bütünleşik)
  • Audio API
  • Uygulama içi ve Browserlar için erişilebilirliği ve optimizesi yüksek webview.
  • Java 8 API ve Google Assistant için daha yüksek optimizasyon.

[irp posts=”463″ name=”En Ateşli 10 Cosplay”]

Android 8.0 Screenshotlar

Android 8.0 görselleri ve screenshotlarını sizler için derledik henüz bilinen çok fazla fotoğraf olmasa da geliştirici önizlemeleri gelmeye devam edecek.

Android 8.0 Ne Zaman Gelecek – Çıkış Tarihi

Android 8.0 çıkış tarihi konusunda bahsettiğim gibi net bir açıklama bulunmuyor fakat aralık olarak 2017 yılının son çeyreğine başlarken çıkacağı söyleniyor ki bu Eylül 2017  – Aralık  2017 arasında çıkış yapacağı konusunda bir açıklama mevcut. Peki Sizce Android 8.0 ne zaman gelecek ? bize yorumlardan tahminlerinizi iletebilirsiniz.